SiDAP Energy  © 2023 | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ogólne Warunki Umowy

Polityka prywatności RODOCookies 

Dofinansowanie

Kontakt

Jak zacząć

Artykuły

Panele fotowoltaiczne

Pompy Ciepła

Mapa strony

668-859-037

Przeglądy / Pogotowie serwisowe

Biuro:

668-859-037

SiDAP Energy Sp. z o.o
Ul. Złota 75A/7, 00-819 Warszawa
NIP 5273023296 REGON 523371504

poczta@sidapenergy.pl

16 grudnia 2021

Co z cenami pomp ciepła

Takie pytanie stawia sobie każdy z nas kto myśli o zainstalowaniu pompy ciepła. Kiedy zainstalować? Jaki termin będzie najlepszy? 

 

Niestety pozostaje nam tylko Państwa zmartwić. Popyt na PC jest ogromny a idąc w myśl zasad popytu i podaży ceny pomp ciepła w ogólnym rozrachunki raczej nie będą spadać. Oczywiście można mówić o rożnego rodzaju promocjach, nowych dostawcach którzy chcąc kawałek tego ogromnego tortu uszczknąć dla siebie i będą kusić, ale w ogólnym rozrachunki należy spodziewać się wzrostów. Za wzrostami cen na pompy ciepła czy panele fotowoltaiczne stoi wpływ nie tylko popytu na świecie ale i rosnące koszty wszystkiego w około.

 

Nie da się ukryć, że pompa ciepła to krok do niezależności. Międzynarodowe gospodarki są ze sobą bardzo powiązane. Ruch w jednej gospodarce potrafi wywołać dosłownie trzęsienie ziemi w drugiej. Każdy kto ma stary model ogrzewania pellet, drewno, ekogroszek, węgiel odczuł obecnej zimy bardzo dotkliwie co oznacza być zależnym od innych.

 

Każdy kto interesuje się tematem to wie, że dostępność pomp ciepła w roku 2022 Jest bardzo niska. Działo się tak dlatego ,że fabryki nie da się przestawić w produkcji z dnia na dzień ponadto na wzmożony popyt nałożyła się również kwestia pandemii i po pandemicznego popytu.

 

Rok 2023 zapowiada się trochę lepiej ale też nie rewelacyjnie. Z uwagi na popyt jest dostępnych coraz więcej marek PC. Nie są to zupełnie nowe marki, często są to stare marki ale nie były obecne w Polsce. Popyt sprawił, że rynek wart jest coraz więcej i inni producenci też chcą w tym rynku uczestniczyć.

 

Patrząc na popyt na PC, inflację, coraz droższe usługi to chyba można zaryzykować tezę że im wcześniej tym taniej.

 

Jeśli interesuje cię rynek OZE, pompy ciepła, panele fotowoltaiczne. Zapraszamy do naszych artykułów, jest tam sporo ciekawostek dla Ciebie. Jeśli zastanawiasz sie nad montażem i chciałbyś poznać ofertę dla siebie zamów rozmowę z nami.