SiDAP Energy  © 2023 | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ogólne Warunki Umowy

Polityka prywatności RODOCookies 

Dofinansowanie

Kontakt

Jak zacząć

Artykuły

Panele fotowoltaiczne

Pompy Ciepła

Mapa strony

668-859-037

Przeglądy / Pogotowie serwisowe

Biuro:

668-859-037

SiDAP Energy Sp. z o.o
Ul. Złota 75A/7, 00-819 Warszawa
NIP 5273023296 REGON 523371504

poczta@sidapenergy.pl

04 stycznia 2023

Instalacja pompy ciepła z grzejnikami

 

Pompa ciepła to nowoczesne, ekologiczne i oszczędne urządzenie zapewniające nam wygodę i komfort cieplny. Nic dziwnego, że decyduje się na nią coraz więcej użytkowników. Kiedy jesteśmy na etapie planowania budynku możemy bez przeszkód zaplanować go pod pompę ciepła i przygotować odpowiednią instalację hydrauliczną . Inaczej jest kiedy budynek z instalacjami jest już postawiony a w kotłowni stoi stary kopciuch, piec na ekogroszek, pellet czy kocioł gazowy a w domu wiszą grzejniki. W takiej sytuacji użytkownicy chcący korzystać z pompy ciepła nie są na przegranej pozycji.

 

Producenci wychodzą naprzeciw klientom i na rynku dostępnych jest coraz więcej pomp ciepła gdzie woda na wyjściu ma nawet 65 stopni socjusza. Często jest tak, że nawet tak wysoka temperatura nie jest potrzebna.

 

Ważne też jest zrozumienie, że stary sposób ogrzewania i stary styl ogrzewania to często grzejniki raz gorące a raz letnie. Pompa ciepła cały czas dostarcza ciepło do grzejników. Nie musimy nagrzać budynku aby miał czas na wychłodzenie się. Przy PC budynek jest cały czas ogrzewany i utrzymywany jest komfort cieplny.

 

Z pomocą też przychodzą producenci nowoczesnych grzejników niskotemperaturowych. Jednym z rozwiązań umożliwiających połączenie pompy ciepła i grzejników w domach, w których nie ma możliwości montażu ogrzewania płaszczyznowego, jest zainstalowanie grzejników płytowych, które posiadają plaski kształt i wyróżnia je duża powierzchnia oddająca ciepło. Dodatkową zaletą takich grzejników jest to, że można je zainstalować zachowując dotychczasowe miejsce.

 

 

Aby odebrać darmowy audyt instalacji i uzyskać dobór pompy kliknij tutaj