SiDAP Energy  © 2023 | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ogólne Warunki Umowy

Polityka prywatności RODOCookies 

Dofinansowanie

Kontakt

Jak zacząć

Artykuły

Panele fotowoltaiczne

Pompy Ciepła

Mapa strony

668-859-037

Przeglądy / Pogotowie serwisowe

Biuro:

668-859-037

SiDAP Energy Sp. z o.o
Ul. Złota 75A/7, 00-819 Warszawa
NIP 5273023296 REGON 523371504

poczta@sidapenergy.pl

10 listopada 2022

Jak pompa ciepła chłodzi dom latem?

 

Zastanawiając się nad pompą ciepła generalnie myślimy o ogrzewaniu domu a tu w ramach gratisu otrzymujemy jeszcze chłodzenie. Kto z nas nie słyszał stwierdzenia, że pompa ciepła to taka odwrócona lodówka no i jak się okazuje lodówka właśnie nam się materializuje.

 

Zdecydowana większość pomp ciepła jest od razu wyposażona w funkcję chłodzenia. Najlepiej o chęci chłodzenia domu za pomocą pompy ciepła pomyśleć na etapie budowy domu. Można wtedy wykonać np. ogrzewanie ścienne a potem z powodzeniem wykorzystać do funkij chłodzenia.

 

Rozróżniamy dwa rodzaje chłodzenia tj. pasywne i aktywne.

 

Chłodzenie pasywne jest najtańszym sposobem chłodzenia pomieszczenia. W procesie tym bierze udział jedynie pompa obiegowa a główne elementy pompy ciepła są wyłączone. Chłodzenie pasywne dostępne jest jedynie w połączeniu z pompą ciepła gruntową.

 

Chłodzenia aktywne to proces w którym w PC typu powietrze – woda zostaje odwrócony obieg to co wcześniej było źródłem dolnym staje się źródłem górnym i na odwrót. Pompa ciepła zaczyna pobierać ciepło z domu poprzez ogrzewanie podłogowe, ścienne, klimakonwektory (zwykłe grzejniki niestety ale nie nadają się do chłodzenia). W tym trybie cała pompa działa, wszystkie jej podzespoły są uruchomione.

 

Po więcej informacji kliknij tu.