SiDAP Energy  © 2023 | Wszystkie prawa zastrzeżone.

Ogólne Warunki Umowy

Polityka prywatności RODOCookies 

Dofinansowanie

Kontakt

Jak zacząć

Artykuły

Panele fotowoltaiczne

Pompy Ciepła

Mapa strony

668-859-037

Przeglądy / Pogotowie serwisowe

Biuro:

668-859-037

SiDAP Energy Sp. z o.o
Ul. Złota 75A/7, 00-819 Warszawa
NIP 5273023296 REGON 523371504

poczta@sidapenergy.pl

10 listopada 2021

Ogrzewanie budynku co wybrać pompę ciepła czy kocioł gazowy?

Montaż ogrzewania w domu to nie lada wyzwanie. Decydujemy o urządzeniu które ma nam służyć nawet 25 Lat. Nierzadko są to też dosyć spore nakłady finansowe. Podczas wyboru musimy odpowiedzieć sobie na wiele pytań i skalkulować wiele rozwiązań. Czasem coś jest tanie w zakupie a drogie w eksploatacji i na odwrót drogie w zakupie ale tanie w eksploatacji. Aspekt ważny ale często nie brany zbytnio pod uwagę to jak tak naprawdę będziemy w stanie użytkować dane urządzenie za 10 albo 20 Lat.

 

  • Jakiego paliwa potrzebuje źródło ciepła i czy to paliwo będzie dostępne bez problemu za 20 Lat.

  • Dostępność serwisowa, czy za 20 lat będzie to urządzenie popularne i dostępne na rynku. Da nam to części i dostęp do serwisantów.

  • Czy dane źródło ciepła daje mi bezpieczeństwo i niezależność.

  • Co z kwestiami prawnymi? Czy moje źródło ciepła będzie mogło być używane za 20 lat. Obecnie bardzo dobrze widać ten obraz na starych stałopalnych kotłach tzw. śmieciuchach.

     

Jednym z kluczowych niuansów wyboru będzie to, że kocił gazowy jest uzależniony od Gazu. Ceny wąchają się i mogą być niestabilne chociażby z uwagi na wojnę oraz to że paliwo to generalnie jest importowane. Unia europejska planuje wprowadzić od 2027r zakaz montażu kotłów gazowych w domach nowych i w modernizacji.

 

 

Pompa ciepła do ogrzania naszego domu potrzebuje jedynie anergii elektrycznej ponieważ energię cieplną pobiera z powietrze lub gleby. Energia elektryczna służy do podniesienia parametrów medium pobranych z powietrze lub gleby. Jest to tzw. dolne źródło. Przy pompie ciepła możemy dużo oszczędzić na ogrzewaniu stosując instalacje fotowoltaiczną.

 

Jak widać świat zmierza w stronę rynku OZE, niezależności, źródeł ciepła w zgodzie z naturą. Pompa Ciepła staje się naturalnym i wspieranym przez dofinansowania wyborem na lata.

 

 

 

Chcesz dowiedzieć się więcej o pompie ciepła i dofinansowania  Kliknij tutaj Artykuły